Kontakt

Har du frågor, kommentarer, förslag eller vill komma i kontakt med oss av andra anledningar?

 

Arrangemangsgruppen – arrangemang@lincon.se

Har hand om allt som rör arrangemangen i alla dess former. Är du intresserad av att arrangera, mejla till passande adress nedan. Använd adressen ovan för allmänna frågor eller om ditt arrangemang inte passar in på någon av områdena nedan.

Brädspel – bradspel@lincon.se

Butik – butiker@lincon.se

Event – event@lincon.se

Figurspel – figurspel@lincon.se

Kortspel – kortspel@lincon.se

Rollspel/Lajv – rollspel@lincon.se

 

General – general@lincon.se

För frågor om allt som är för stort, för smått eller för udda för att passa in under någon annan grupp.

 

Funktionärsansvariga – funktionar@lincon.se

För dig som vill vara en hjälte och jobba på LinCon i t.ex. kiosk och reception.

 

Kioskkiosk@lincon.se

För dig som har frågor rörande maten på konventet.

 

Administrationinfo@lincon.se eller anmalning@lincon.se

Om du har problem med exempelvis registrering/anmälan eller har frågor som inte riktigt passar in någon annanstans (och du tycker att det inte är en fråga för Generalen).